Pompy samozasysające do wody

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-A

Pompy odśrodkowe

Calpeda A

Pompy odśrodkowe

Calpeda C

Pompy odśrodkowe

Calpeda CA

Pompy do wody czystej

Calpeda NG

Pompy odśrodkowe

Calpeda NGX

Pompy AODD

Debem BOXER

Praca pompy samozasysającej do wody polega na tworzeniu podciśnienia w części ssącej, a następnie zasysaniu wody z poziomu niższego od tego, na którym znajduje się pompa. Woda na chwilę łączy się z zasysanym powietrzem w korpusie, a potem wraca do komory ssawnej, gdzie jest ponownie używana w trakcie zasysania.

Obecnie na rynku jest wiele modeli pomp samozasysających do wody, więc użytkownicy mają duży wybór w zależności od zapotrzebowania.

Zastosowanie pomp samozasysających do wody

Pompy samozasysające do wody są najczęściej stosowane do pompowania wody czystej, na przykład pitnej ze zbiorników lub studni wierconych. Z tego powodu używane są w gospodarstwach domowych, rolnych, w przemyśle, a nawet w kopalniach. Świetnie sprawdzają się też do zaopatrzenia w wodę winiarni, browarów i nie tylko. Częstym zastosowaniem są również układy nawadniania ogrodów, gdzie woda pobierana jest ze studni. Użytkownicy na całym świecie korzystają z pomp samozasysających, chwaląc sobie ich wydajność oraz energooszczędność. Rodzaj użytkowanej pompy zależy od parametrów technicznych.

Pompy do wody brudnej samozasysające

Kolejnym z zastosowań pomp samozasysających są pompy stosowane do odwadniania wykopów, piwnic, garaży czy rowów. Tego typu pompy mają specjalne wykonanie materiałowe dobrane do aplikacji. Woda brudna może być wodą deszczową, ale także wodą basenową czy ze stawu.

Przykładem pomp samozasysających do wody brudnej są pompy KNOLL z serii BS stosowane do transport zanieczyszczonego środka chłodząco-smarującego. Kolejnym zastosowaniem pompy samozasysającej są ścieki lub medium z zawartością cząstek stałych, między innymi piaskiem, gliną czy mułem. Są one zasilane silnikiem spalinowym. W naszej ofercie znajdziesz także samozasysające pompy z wirnikiem elastycznym Mencarelli z serii G, które cieszą się popularnością przy pompowaniu cieczy lepkich.

Często stosowane wraz z pompami do wody brudnej samozasysającymi są filtry, zlokalizowane po stronie ssawnej. Zapobiegają one przedostawaniu się do pompy większych cząstek stałych oraz również możliwym uszkodzeniem pompy.

Rodzaje pomp samozasysających do wody

Oprócz wirowych samozasysających pomp do wody takich jak Pedrollo (seria PluriJET), Lowara (seria BG i SP), Calpeda, Nocchi czy Ebara (seria AGA, JEX), powstało wiele modeli pomp o innej konstrukcji, które są równie wydajne i mają przydatne funkcje, których nie posiadają inne pompy. Przykładowo są to pompy membranowe oraz pompy perystaltyczne, które mogą pracować na sucho, co nie wpływa negatywnie na ich wydajność. Bardzo często do tego rodzaju pomp dołączany jest zawór zwrotny, który jest montowany po stronie ssącej dla szybszego zasysania medium z rurociągu. W ten sposób łatwiej też ponownie uruchomić pompę.

Najpopularniejsze modele pomp samozasysających do wody czystej

Jako dystrybutor pomp przemysłowych możemy zaoferować wiele modeli pomp do czystej wody samozasysających. Obecnie najchętniej kupowanymi są pompy marki Calpeda (seria NGX, A, CA, NG), Sandpiper, Nocchi (seria Multinox-A), OSIP (seria LP), ARO czy pompy Debem. Pompy te charakteryzują się odpowiednią wydajnością oraz są proste w instalacji i przemieszczania wewnątrz zakładu. Za zakupem pomp przemawia również duża dostępność części zamiennych oraz atrakcyjne ceny.

Pomoc w doborze, zakupie i serwisie pomp samozasysających do wody

Nasza firma oferuje szeroki wybór pomp samozasysających do wody. W tej kategorii znajdziesz nie tylko wyżej wspomniane urządzenia, ale również produkty marki Speroni (seria CAM), Mencarelli, LaFonte oraz Cafiini. Możemy również sprowadzić konkretną pompę oraz części zamienne na życzenie klienta, a także dobrać model spełniający wszystkie wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz składania zapytań.