Pompy ślimakowe

Pompy beczkowe

FLUX VISCOPOWER

Pompy ślimakowe

WANGEN HYLINE

Pompy ślimakowe

WANGEN MX-S

Pompy ślimakowe to jednośrubowe pompy, które należą do pomp wyporowych, a dokładniej do pomp wrzecionowych, zwanych też pompami śrubowymi. Ze względu na konstrukcje te jednowrzecionowe pompy śrubowe nazywamy pompami ślimakowymi. Wygląd wrzeciona nie przypomina śruby, lecz ma kształt skręconego, wydłużonego wału. Tak zwana śruba ślimakowa porusza się rotacyjnie, tłocząc medium wzdłuż osi wału od wlotu do wylotu pompy, wewnątrz elementu zwanego statorem. Rotor pompy ślimakowej o wydłużonym skoku wykonany jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej AISI, natomiast część nieruchoma, czyli stator, wykonany jest najczęściej z różnych elastomerów. Stator jest elementem wymiennym. Taka nietypowa konstrukcja pompy ślimakowej pozwala na minimalny wpływ na pompowaną ciecz oraz tłoczenie bez burzliwego przepływu.

Pompa ślimakowa – zastosowanie

Pompy ślimakowe sprawdzą się w aplikacjach, gdzie niekorzystne jest dostanie się powietrza oraz mieszanie cieczy podczas tłoczenia.

Do głównych obszarów zastosowania pomp jednoślimakowych możemy zaliczyć:

Proces doboru pompy ślimakowej

Aby dobrać odpowiednią pompę ślimakową, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

Producenci pomp ślimakowych w ofercie Ekopomp

Jako dystrybutor pomp przemysłowych oferujemy szeroki wybór urządzeń przeznaczonych do różnorodnych zastosowań. Bez względu na branżę czy specyfikę zastosowania dostarczamy mi.n. pompy ślimakowe producentów:

W celu doboru technicznego pompy ślimakowej oraz otrzymania szczegółowej oferty zapraszamy do kontaktu.