Pompy wielostopniowe Lowara

Pompy do wody czystej

Lowara e-HM

Pompy do wody Lowara

Lowara e-SV

Pompy do wody czystej

Lowara VM

Włoski producent pomp wielostopniowych Lowara oferuje wielowirnikowe pompy w wykonaniu ze stali nierdzewnej oraz z żeliwa. Pompy przeznaczone są do instalacji powierzchniowej poziomej oraz pionowej. Pompy wielostopniowe Lowara typoszeregu SVI przeznaczone są do instalacji zanurzeniowej.

Serie pomp wielostopniowych Lowara znajdą szerokie zastosowanie w różnych aplikacjach począwszy od systemów podnoszenia ciśnienia w budynkach komercyjnych i mieszkalnych po szeroko rozumiany przemysł np. systemy cyrkulacji chłodziwa.

Pompa wielostopniowa Lowara odznacza się zwartą solidną konstrukcją, która gwarantuje wysoką sprawność hydrauliczną oraz bezawaryjność.

Najważniejsze typoszeregi pomp wielostopniowych Lowara

1.      Seria pomp wielostopniowych, horyzontalnych e-HM

Pompy Lowara HM są pompami poziomymi, wielowirnikowymi, normalnie ssącymi. Pompy HM Lowara są przeznaczone do systemów podwyższania ciśnienia, ciśnieniowych myjni samochodowych, systemów obiegu wody oraz mieszanki wody z glikolem w układach chłodzenia i systemach grzewczych. Pompy mogą być wyposażone w silnik z różnym napięciem. Wykonanie materiałowe uszczelnienia mechanicznego oraz elastomerów można dobrać odpowiednio do pompowanej cieczy. Pompy wielostopniowe Lowara e-HM mogą pracować zarówno jako pompa podnosząca ciśnienie w instalacji w domku jednorodzinnym, jak i 10-piętrowym budynku (zakres mocy silnika pomp wielostopniowych Lowara HM od 0,37 kW do 5,50 kW). Na życzenie pompy HM dostarczane są z elektronicznym sterownikiem GENYO plus lub regulatorem Reisbost o mocy do 1,5 kW.

2.      Seria pionowych pomp wielostopniowych Lowara e-SV

Typoszereg pomp pionowych SV Lowara przeznaczony jest do pompowania wody oraz cieczy czystych bez cząstek stałych w aplikacjach przemysłowych, rolnictwie oraz w instalacjach komunalnych. Pompy wielostopniowe Lowara SV znajdują zastosowanie w systemach podnoszenia ciśnienia, oczyszczania wody, w tym w systemach odwróconej osmozy, systemach tłoczenia wody z glikolem, cyrkulacji wody gorącej oraz zimnej w układach grzewczych i klimatyzacji. Pompa e-SV może być dostarczona ze standardowym silnikiem IEC lub w specjalnej wersji połączenia standardowego silnika IEC z falownikiem Hydrovar (seria pomp wielostopniowych Lowara E-SV Hydrovar do 22kW). Pompa Lowara SV dostępna jest w wielu specjalistycznych wariantach odpowiednich do zastosowań specjalnych, m.in. model z uszczelnieniem wysokotemperaturowym (do 180), wersja do wysokich ciśnień (do 40 bar) czy odmiana elektropolerowana.

3.      Seria pionowych pomp wielostopniowych Lowara SVI z zanurzeniową hydrauliką

Pompy SVI Lowara przeznaczone są do chłodziw, emulsji i wszelkich cieczy czystych, bez cząstek stałych oraz włókien, nieagresywnych mechanicznie ani chemicznie dla materiałów elementów pompy. Wielostopniowe pompy Lowara zostały zaprojektowane z myślą o systemach podwyższania ciśnienia, transfer cieczy narzędziach obróbczych, przemysłowych systemach myjących, układach filtracyjnych i podobnych aplikacjach. Zwarta konstrukcja i wysokiej jakości materiały gwarantują bezawaryjną pracę. Pompy mogą być połączone z najnowocześniejszym silnikiem w klasie IE5 oraz napędem Hydrovar.

Wymienione powyżej serie pomp wielostopniowych Lowara są popularnymi rozwiązaniami wśród naszych Klientów, głównie ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz możliwość indywidualnego doboru wykonania pomp po aplikację. W celu otrzymania szczegółowej oferty zapraszamy do kontaktu.