Pompy wirowe Ebara

Pompy do solanki

Ebara 3-3L

Pompy do solanki

Ebara CD

Pompy do wody czystej

Ebara CDA

Pompy do solanki

Ebara CDX-CDXL

Pompy odśrodkowe

Ebara CM(A-B-C-D) – CMR

Pompy do wody czystej

Ebara DWC

Pompy do wody czystej

Ebara DWO

Pompy do wody czystej

Ebara JES-JE

Pompy odśrodkowe

Ebara JESX-JEX

Pompa wirowa to rodzaj pompy hydraulicznej, która wykorzystuje energię mechaniczną wirnika zamieniając ja w energię kinetyczną, co pozwala transportować ciecz.

Pompy wirowe/odśrodkowe EBARA

EBARA jest jednym z największych producentów pomp odśrodkowych na świecie. W portfolio na pewno każdy znajdzie pompę, która spełni najpotrzebniejsze parametry w instalacji. Przykładem pomp wirowych EBARA może być pompa z serii CDX(L), która bardzo dobrze sprawdzi się w instalacjach przemysłowych, myjniach czy instalacjach do mycia. Kolejnym przedstawicielem jest pompa wirowa EBARA z serii DWO, która świetnie nadaje się do pompowania cieczy brudnych, zanieczyszczonych, sprawdzi się przy spożywczych systemach myjących czy nawet przy systemach basenowych.

Jak działa pompa wirowa EBARA?

Działanie odśrodkowej pompy wirowej EBARA jest bardzo proste i nie różni się od sposobu działania pomp wirowych innych producentów. Medium wpływa do pompy przez kołnierz ssawny (ciśnienie cieczy jest zasadniczo takie samo jak w rurze prowadzącej do pompy). Następnie ciecz wpływa i wypełnia ucho wirnika. Łopatki wirnika przyspieszają i rozpraszają przepływ, co za tym idzie zwiększają prędkość medium i wytwarzają ciśnienie. Ciśnienie medium na wylocie wirnika jest zawsze większe niż na wlocie wirnika. Obudowa kieruje ciecz do szyjki tłocznej, gdzie osłona rozdziela przepływ, a druga część jest kierowana do wylotu pompy.  

Części pompy odśrodkowej/wirowej – z czego składa się pompa wirowa EBARA

Zaczynając od zewnątrz, pompa wirowa EBARA składa się z: korpusu/obudowy pompy, wirnika, uszczelnień mechanicznych, następnie wału i łożysk pompy, a na końcu z silnika.

Obudowa pompy wirowej EBARA ma dwa zadania – wprowadzenie medium do wirnika oraz wyprowadzenie medium do instalacji.

Wirnik to obracający element pompy (wykonanie materiałowe dobiera się pod pompowane medium), który przenosi energię z silnika do pompowanej cieczy przez siłę odśrodkową. Konstrukcje wirników są pogrupowane w zależności od ich geometrii hydraulicznej. Pompy wirowe EBARA posiadają m.in. otwarte wirniki promieniowe AISI304 (seria pomp EBARA DWO, CDX(L))

Uszczelnienie mechaniczne zapewnia właściwe uszczelnienie wału pompy z obudową.

Czynniki brane pod uwagę przy doborze pompy

Podstawowymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pompy wirowej EBARA, są: natężenie przepływu, wymagane ciśnienie, jaka jest gęstość danej cieczy, właściwości cieczy (lepkość, napowietrzenie, skład chemiczny), czy występują zanieczyszczenia w danym medium oraz czy instalacja wymaga podłączenia pompy na 230V, czy na 400V?

Jeżeli masz problem z dobrem pompy lub znalezieniem odpowiedzi na powyższe pytania skontaktuj się z naszym działem technicznym, który pomoże dobrać odpowiednią pompę wirową EBARA oraz nakieruje na znalezienie potrzebnych informacji do doboru.