Pompy wirowe przemysłowe

Pompy odśrodkowe

Argal Equipro

Pompy odśrodkowe

Argal ROUTE

Pompy odśrodkowe

Argal SATURNsump (KGS)

Pompy magnetyczne

Argal TMA

Pompy do wody czystej

BBC CMV-CTV

Pompy odśrodkowe

Calpeda A

Pompy odśrodkowe

Calpeda C

Pompy wirowe przemysłowe to jedne z najbardziej popularnych typów urządzeń pompowych stosowanych do trudnych zastosowań przemysłowych. Konstrukcja pomp wirowych pozwala na ich wykorzystywanie w przemyśle przetwórczym, chemicznym, galwanizerni, elektrowniach, przemyśle stoczniowym, przemyśle papierniczym, oczyszczalniach ścieków, technice obróbki powierzchni, w obiegach wodnych, cieplnych, klimatyzacyjnych, chłodzących, systemach podnoszenie ciśnienia,

Pompy wirowe przemysłowe – wykonanie materiałowe

Producenci pomp wirowych przemysłowych oferują swoje urządzenia w zróżnicowanym wykonaniu materiałowym, co sprawia, że są pompami o wszechstronnym zastosowaniu.

Ze względu na wykonanie, pompy wirowe przemysłowe możemy podzielić na pompy tworzywowe oraz pompy metalowe. Obszar zastosowania pompy wirowych z tworzywa sztucznego (najczęściej jest to PP, PVDF, PTFE, ABS) obejmuje przepompowywanie cieczy o wysokiej agresywności chemicznej oraz o podwyższonej temperaturze. Metalowe wirowe pompy przemysłowe wyróżniają się odpornością chemiczną i mechaniczną i mogą być wykonane z żeliwa, stali nierdzewnej AISI304 lub AISI316, Hastelloy, Duplex.

W przypadku zastosowania pomp wirowych przemysłowych w przetwórstwie żywności i napojów, powinny one być wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

Zastosowanie pomp wirowych przemysłowych

Przemysłowe pompy wirowe mogą być stosowane zarówno do pompowania wody czystej, bez elementów ściernych i nieagresywnej chemicznie, jak i cieczy chemicznych, zanieczyszczonych, kwasów, cieczy korozyjnych, lepkich.

Pompy wirowe przemysłowe do wody czystej (np. pompy Calpeda) z zastosowaniem odpowiedniego uszczelnienia mechanicznego mogą być stosowane również do pompowania wody gorącej, glikolu, oleju napędowego, oleju do +200°C, benzyny, chłodziwa, wody morskiej, solanki. Konfiguracja wykonania elementów pomp mających kontakt z pompowanym medium pozwala na poprawną eksploatację urządzeń bez ryzyka uszkodzenia.

W przypadku, gdy potrzebujemy przepompowywać chemikalia, płyny korozyjne, ciecze łatwopalne, zaleca się wykorzystanie pomp magnetycznych, czyli wirowych pomp z napędem magnetycznym, wyróżniających się hermetyczną konstrukcją.

Rodzaj wybranej pompy wirowej przemysłowej zależy od potrzeb aplikacji, obowiązujących wymagań branżowych, sposobu instalacji oraz właściwości medium, z którym pompa powinna pracować.

Zalety wirowych pomp przemysłowych

Głównymi elementami konstrukcyjnymi, odpowiadającymi za poprawną pracę przemysłowej pompy wirowej oraz równomierny przepływ cieczy, są: wirnik, wał oraz obudowa. Konstrukcja pomp wirowych opiera się na działaniu wirnika, który generuje wir odpowiadający za skuteczne przemieszczanie medium. W zależności od zastosowania, wirniki mogą mieć różną konstrukcję i wykonanie materiałowe, co pozwala na dopasowanie pomp wirowych przemysłowych do obsługi szerokiej gamy medium.

Zróżnicowana oferta dostępnych na rynku wirowych pomp przemysłowych pozwala użytkownikom na znalezienie odpowiedniego urządzenia spełniającego wymogi instalacji. Poniżej przedstawiamy kilka zalet, decydujących o ich wyborze:

W EKOPOMP oferujemy przemysłowe pompy wirowe producentów Speroni, Calpeda, EBARA, KSB, KNOLL, Mencarelli, LFP, Nocchi, Pedrollo, FTI, Plastomec, ARGAL i wielu innych. Nasi specjaliści z działu technicznego służą pomocą w doborze odpowiedniego urządzenia dopasowanego do wymagań aplikacji, a dział serwisu oferuje wsparcie w doborze części zamiennych do posiadanego modelu oraz usługę naprawy i konserwacji pomp.