Pompy zanurzeniowe do chłodziwa

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-BMF

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-CMF

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-F

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-FS/HFS

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-HF

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-HMFC

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-HMFS

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-MF(S)

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACRK / ACHK / ASPK / ACH

Pompy zanurzeniowe do chłodziwa to szeroka gama urządzeń dedykowanych głównie do układów chłodzenia i dystrybucji opartych na chłodziwach wodno-olejowych. Znajdują zastosowanie w procesach obróbczych metali, układach filtracji chłodziwa lub w zamkniętych systemach chłodzenia maszyn. W zależności od rodzaju i konstrukcji pompy, pompy zanurzeniowe do chłodziwa są w stanie tłoczyć medium pod bardzo wysokimi ciśnieniami lub przepompowywać duże ilości medium czystego lub zanieczyszczonego ciałami stałymi (np. wióry, opiłki metalu).

Pompy zanurzeniowe do chłodziwa – kluczowe elementy konstrukcyjne

Konstrukcja pompy zanurzeniowej do chłodziwa opiera się na części hydraulicznej (zatapialnej, zanurzalnej) oraz części napędowej (silnik). Przy pompach do chłodziwa o większej mocy dodatkowo między hydrauliką a silnikiem może występować również łącznik sprzęgła. Zazwyczaj jest to konstrukcja bazująca na pompie pionowej lub wałowej, która montowana jest bezpośrednio na zbiorniku, z którego pobiera pompowaną ciecz. Długość hydrauliki pompy zanurzeniowej do chłodziwa, która jest wewnątrz zbiornika, definiuje się na podstawie wysokości całkowitej zbiornika tak, aby pobierała chłodziwo z możliwie najniższego poziomu.

Różnorodność typów pomp zanurzeniowych do chłodziwa

Zanurzeniowe pompy do chłodziwa możemy podzielić na dwie główne grupy.

Pompy do chłodziw czystych wysokiego ciśnienia

Pierwszą grupą będą pompy do chłodziw czystych, mające na celu pompowanie chłodziw o odpowiednim ciśnieniu do instalacji. Zazwyczaj są to pompy wielostopniowe lub pompy śrubowe, które są w stanie generować ciśnienia od kilku do kilkudziesięciu lub kilkuset bar. Z uwagi na rodzaj i przestrzenie wewnątrz hydrauliki takich pomp zanurzeniowych do chłodziwa, nie tolerują one pompowania medium z zanieczyszczeniami stałymi.

W przypadku tej kategorii pomp do chłodziwa szczególnie polecamy urządzenia producentów Brinkmann, Knoll, Iriondo, Grundfos lub Lowara.

Pompy do chłodziw brudnych, niskiego i średniego ciśnienia

Drugą grupą pomp zanurzeniowych do chłodziwa będą pompy do chłodziw brudnych, pompy niskiego i średniego ciśnienia. Są to głównie pompy zanurzalne oparte na typie pompy wałowej, jedno- lub dwuwirnikowej. W zależności od zastosowanego rodzaju wirnika oraz kształtu korpusu hydraulicznego, mogą pompować media zanieczyszczone opiłkami metalu lub wiórami. Tego rodzaju pompy zanurzeniowe do chłodziwa często stosowane są jako pompy wstępne w układach filtracji lub pompy opróżniające przy taśmociągach wiórów. Zakres wydajności jest praktycznie dowolny, zakres ciśnień waha się od kilku do kilkudziesięciu metrów podnoszenia.

Wśród bogatej gamy pomp zanurzeniowych do chłodziw brudnych, pomp niskiego i średniego ciśnienia dostępnych w naszym asortymencie, szczególnie wyróżniają się pompy od renomowanych producentów Osip, Brinkmann, Iriondo, Sacemi, Stairs, OECI.

Na co zwrócić uwagę przy doborze pompy zanurzeniowej do chłodziwa?

Czynnikami decydującymi o wyborze i zastosowaniu typu pompy do chłodziwa są: rodzaj i jakość cieczy chłodzącej, rodzaj maszyny i proces technologiczny jaki jest wykonywany w obrębie instalacji dystrybucji chłodziwa, a także warunki montażowe i dostępny zakres filtracji.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych. Nasz zespół jest gotowy udzielić szczegółowych informacji na temat naszej oferty oraz doradzić w doborze odpowiedniej pompy zanurzeniowej do chłodziwa