Pompy zębate do oleju

Pompy zębate

Beinlich DARTec®

Pompy zębate

Beinlich ECO.pump

Pompy zębate

Beinlich ZPA

Pompy zębate

Beinlich ZPD

Pompy zębate

Beinlich ZPDA

Pompy zębate

Beinlich ZPI

Pompy przemysłowe

CMI IRIONDO pompy zębate

Pompy przemysłowe

Settima 2VHL Continuum®

Pompy zębate

WPH PZ3

Pompy zębate to pompy wyporowe, które są szeroko stosowane w tłoczeniu różnych olejów i cieczy smarnych. W zależności od układu zazębienia pompy zębate do oleju dzielimy na pompy o zazębieniu zewnętrznym oraz pompy o zazębieniu wewnętrznym. Działanie pompy zębatej do oleju polega na współpracy dwóch kół zębatych, które wymuszają przepływ cieczy. Urządzenia są stosowane w układach smarowania oraz w systemach cyrkulacji olejów o wysokiej lepkości w hydraulice siłowej. Pompy zębate do oleju mogą pracować pojedynczo lub w sekcjach. Nadają się do tłoczenia olejów smarnych, olejów termicznych, hydraulicznych czy mineralnych.

Pompy zębate do oleju niemieckiego producenta ZUWA

Pompy zębate do oleju Viscostar ZUWA składają się z trzech kluczowych elementów: obudowy oraz dwóch kół zębatych. Jedno koło zębate napędzane jest przez silnik, drugie – w wyniku obrotu pierwszego (koło zębate napędzane). Pompy zębate do oleju są niezawodnym i ekonomicznym rozwiązaniem ze względu na prostą, a zarazem wytrzymałą konstrukcję. Pompy do oleju ZUWA Viscostar generują wysokie ciśnienie oraz są przystosowane do tłoczenia cieczy o wysokiej lepkości. Mogą być dostarczone jako kompletne układy pompowe z silnikiem jednofazowym lub trójfazowym. Kolejną wartą uwagi serią producenta pomp ZUWA przeznaczoną do tłoczenia oleju są pompy zębate Viscomat, które zapewniają bezpieczny przepływu cieczy o lepkości do 2000 cSt. Pompy zębate do oleju Viscomat ZUWA posiadają napęd elektryczny. 

Pompy zębate serii ZP SKF

Pompy zębate do oleju ZP SKF VOGEL charakteryzują się kompaktową i niezawodną konstrukcją. Cechą wyróżniającą pompy ZP SKF jest niski poziom hałasu oraz przystosowanie do pracy 24/7. Pompy zębate do oleju mogą pracować zarówno zgodnie, jak i przeciwnie do ruchów wskazówek zegara. Pompa zębata ZP SKF działa w szerokim zakresie lepkości, zawiera zintegrowany zawór ciśnieniowy i zawór odpowietrzający.

Kluczowe parametry pomp zębatych do olejów to pojemność geometryczna oraz prędkość obrotowa kół zębatych, która przekłada się na wydajność urządzenia.

Pompy zębate do oleju – oferta EKOPOMP

Podsumowując, prosta konstrukcja i wytrzymałość mechaniczna sprawia, że pompy zębate to niezawodne rozwiązanie przy tłoczeniu oleju. Dodatkowo szeroki wybór elementów materiałów konstrukcyjnych oraz parametrów hydraulicznych pozwala znaleźć odpowiednie urządzenie do aplikacji.

Oferowane przez nas pompy zębate odznaczają się wysoką sprawnością. W naszej ofercie pomp zębatych do oleju znajdziesz produkty m.in. Wrocławskiej Wytwórni Pomp Hydraulicznych (WPH), ZUWA, Bosch Rexroth czy SKF Vogel. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych.