Naprawa pomp do wody brudnej

Nasz serwis EKOPOMP we Wrocławiu oferuje części zamienne oraz naprawę pomp do wody brudnej takich marek jak ABS Sulzer, Calpeda, Caprari, Dreno, Ebara, Flygt, LFP, Lowara, Proril, Tsurumi czy Nocchi. W przypadku awarii pompy do brudnej wody, wystarczy skontaktować się z nami mailowo i przesłać zdjęcie tabliczki pompy oraz opis usterki, a my dowiemy się czy dostępne są oryginalne części zamienne i opiszemy jak będzie przebiegał proces naprawy danej pompy.

Najczęstsze usterki pomp do wody brudnej

1. Zużycie części eksploatacyjnych

Jednym z najczęstszych powodów, dlaczego trafiają do naszego serwisu pompy do wody brudnej, jest zużycie części eksploatacyjnych, co jest naturalnym wynikiem użytkowania pompy. Przy szybkiej zmianie uszczelnienia możemy zapobiec zalaniu silnika pompy i kolejnych uszkodzeń. Zestawy naprawcze zawierające uszczelnienie mechaniczne oraz o-ring korpusu są zawsze dostępne na magazynie producenta, dzięki czemu naprawa pomp do wody brudnej przebiega szybciej i sprawniej. W EKOPOMP do naprawy i serwisu pomp zawsze używamy oryginalnych części zamiennych, w efekcie tego urządzenia mogą dalej pracować bez zarzutu.

2. Spadek parametrów hydraulicznych

Nasi Klienci często zwracają się do nas z problemem spadku parametrów hydraulicznych. Pompa nie daje ciśnienia jak na początku swojej pracy lub jej wydajność jest niewystarczająca. Spadki parametrów mogą być spowodowane wyeksploatowanym wirnikiem lub powstającym osadem na wewnętrznej obudowie pompy. Również wśród powodów możemy wymienić korozję części pompy lub ich ścieranie.

3. Zużycie noży tnących i blokada wirników

Kolejną usterką jest zużycie noży tnących lub blokady wirników. Pompowana brudna woda bardzo często zawiera części stałe które mogą przyczynić się do zużycia noży, a nawet do zablokowania wirnika. Zablokowany wirnik może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak spalenie silnika pompy, dlatego producenci zwracają uwagę na ostrożne dobieranie urządzeń oraz ich konstrukcji do pompowanego medium.

4. Spalony silnik

Spalenie silnika to kolejna z częstych usterek, które ustalane są podczas diagnozowania pomp do brudnej wody. Jeśli pozostałe części nie są uszkodzone, wówczas najczęstszym rozwiązaniem jest wymiana silnika na nowy. Może się okazać jednak, że naprawa pompy do wody brudnej jest nieopłacalna i konieczny jest zakup nowej pompy. Nasz serwis wycenia również nowe pompy z atrakcyjnymi cenami, mając na uwadze koszty diagnozy.

Proces serwisowania pomp do brudnej wody

Jeśli chcesz skorzystać z usługi naprawy pompy do brudnej wody w naszym serwisie, potrzebujemy danych o typie pompy (najlepiej w formie zdjęcia tabliczki znamionowej) oraz usterce. Do naprawy mogą kwalifikować się nawet pompy wycofane z produkcji, dzięki dłuższej dostępności części zamiennych. Koszt diagnozy może różnić się w zależności od modelu pompy oraz zostanie on odjęty od zamówienia na naprawę pompy do wody brudnej lub zakupu nowej. Diagnozowanie trwa od 2 do 4 tygodni roboczych, a termin realizacji naprawy zależy w głównej mierze od dostępności części zamiennych plus kilku dni roboczych na wymianę części i naprawę. Gwarancja naprawy wynosi 6 miesięcy od odebrania pompy z naszego serwisu.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących serwisu pomp do brudnej wody zapraszamy do kontaktu mailowego serwis@ekopomp.pl lub telefonicznego +48 691 719 913.

Dział Serwisu

Dariusz Freilich
kom. +48 694 810 146
e-mail: serwis@ekopomp.pl