Naprawa pomp głębinowych

Pompy głębinowe to jeden z najpopularniejszych typów pomp stosowany w gospodarstwach domowych, budynkach mieszkalnych i komercyjnych, rolnictwie i ogrodnictwie. Mimo niezawodności i uniwersalności, dochodzi do wypadków, gdy naprawa pompy głębinowej jest nieunikniona.

Przyczyny i objawy awarii pompy głębinowej

Przyczyn uszkodzenia pomp głębinowych tak naprawdę jest wiele. Wśród najczęściej spotykanych możemy wymienić pracę z wodą brudną oraz zapiaszczenie pomp, co może być wynikiem nieodpowiednio wykonanej studni głębinowej, pracę na sucho, pracę w warunkach zbyt wysokiego lub niskiego poziomu wody, skoki napięcia czy naturalne zużycie elementów urządzenia związane z okresem użytkowania.  

Często zdarza się jednak, że główną przyczyną uszkodzenia pompy głębinowej jest jej nieprawidłowe dopasowanie do warunków, w których powinna być zastosowana. Żeby uniknąć podobnych sytuacji, zalecamy dobór pomp skonsultować ze specjalistami technicznymi.

Monitorowanie i wyłapywanie awarii pomp głębinowych może być trudne z uwagi na specyfikę pracy tego typu pomp, czyli pracę w pełnym zanurzeniu. Jak rozpoznać, że pompa uległa uszkodzeniu? Sygnałem może być przykładowo nagły spadek wydajności pompy głębinowej, nietypowe dźwięki, buczenie, wibracje oraz drgania towarzyszące pracy pompy, przegrzanie, zwiększenie zużycia energii elektrycznej czy problem z załączaniem.

Serwis pomp głębinowych

Naprawa pompy głębinowej obejmuje m.in. wymianę uszkodzonych i pękniętych wirników, wymianę uszczelnienia mechanicznego, łożysk pompy, przezwajanie silników elektrycznych, wymianę zerwanego lub zużytego kabla zasilającego. W niektórych sytuacjach usterka może być zlokalizowana jedynie w silniku – w takich wypadkach skutecznym i oszczędnym rozwiązaniem jest wymiana jedynie silnika elektrycznego z zachowaniem sprawnej hydrauliki pompy.

Napraw pompę głębinową w serwisie EKOPOMP

Działając w branży pomp przemysłowych, zapewniamy również profesjonalną naprawę i serwis pomp. Nasi serwisanci posiadają wieloletnie doświadczenie w naprawie pomp głębinowych i innych rodzajów pomp do wody i pomp przemysłowych różnych marek i modeli. Naprawiamy pompy głębinowe producentów Lowara, Stairs, Speroni, Hydro-Vacuum, Pedrollo, Ebara, BBC i wielu innych. Oferujemy również oryginalne części zamienne do pomp dobierane na podstawie rysunku rozkładowego lub oznaczenia pompy.

Serwis pomp głębinowych firmy EKOPOMP znajduje się we Wrocławiu. Urządzenie wymagające naprawy, konserwacji lub przeglądu możesz dostarczyć osobiście do naszej siedziby lub skorzystać z usługi kurierskiej. Procedura przyjęcia pomp na serwis obejmuje sporządzenie protokołu przyjęcia, uregulowanie kwestii związanych z kosztami diagnozy, diagnozę, wycenę kosztów naprawy oraz samą naprawę. Do każdego zgłoszenia jednak podchodzimy indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Przedłużenie przewodu zasilającego

Serwis EKOPOMP, oprócz naprawy pomp głębinowych, może również przedłużyć przewód zasilający na wymaganą długość. Przedłużenie wykonywane jest za pomocą mufy żywicznej, a rodzaj kabla dobierany według mocy silnika. Nasi serwisanci standardowo wykorzystują dwa typy przewodów OGŁ do pomp głębinowych – 4×1,5 i 4×2,5.  

Masz pytania dotyczące naprawy pompy? Zadzwoń do nas lub prześlij zapytanie na adres serwis@ekopomp.pl.

Dział Serwisu

Dariusz Freilich
kom. +48 694 810 146
e-mail: serwis@ekopomp.pl