Pompa beczkowa - budowa i możliwości zastosowań

Pompa beczkowa - budowa i możliwości zastosowań

Pompa beczkowa to urządzenie specjalnego przeznaczenia, dedykowane do rozładunku różnego rodzaju cieczy ze zbiorników i pojemników, takich jak beczki lub paleto pojemniki. Pompy beczkowe są odpowiednie do pompowania wszelkiego rodzaju cieczy przemysłowych oraz spożywczych. Charakteryzują się bardzo prostą i lekką konstrukcją, co gwarantuje wygodną i prostą obsługę pomp.

Pompy LPG – podstawowe warunki zabudowy instalacji do transportu płynnych paliw

Pompy LPG i transport paliw płynnych

Transport paliw płynnych wymaga specjalnych warunków i spełnienia wszystkich obowiązujących norm bezpieczeństwa. Regulacjami objęte są poszczególne komponenty instalacji, armatura, układ rurociągu oraz pompy. Wymagania te, dotyczą wszystkich aplikacji związanych z transportem płynnego paliwa takie jak: stacje przeładunkowe paliwa, transport rurociągowy paliw, układy dystrybutorów paliw ze zbiornikiem naziemnym i podziemnym.

Pompa jako jeden z elementów układu transportu paliw musi być przystosowana do pracy z paliwem płynny i spełniać określone warunki dotyczące bezpieczeństwa całej instalacji. Normy te są gwarancją prawidłowego i bezpiecznego działania całej instalacji.

Pompowanie medium z zawartością cząstek stałych oraz włóknistych

Tłoczenie medium zawierającego cząstki stałe to zwykle zadanie kłopotliwe i trudne. Problem tłoczenia wynika z obecności ciał stałych w pompowanej cieczy. W takiej aplikacji niewłaściwy dobór pompy może być przyczyną częstych awarii i usterek. Często dochodzi od zatykania wirnika, uszkodzenia wewnętrznych elementów obudowy pompy. Dlatego tak ważny jest dobór pompy, której konstrukcja i możliwości pracy będą dopasowane do charakteru zanieczyszczeń i parametrów fizykochemicznych medium. Dobierając rozwiązanie pompowe, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które decydują o rodzaju i wykonaniu pompy.

EDUR - pompy przemysłowe najwyższej jakości

Edur Pumpenfabrik to producent pomp przemysłowych z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji rozwiązań pompowych dla przemysłu, szczególnie przemysłu komunalnego, chemicznego, spożywczego, rolniczego, gospodarki wodnej i morskiej. Dziś pompy EDUR są synonimem wysokiej jakości i niezawodności.

Firma stawia nie tylko na jakość oferowanych pomp ale i profesjonalne i odpowiedzialne relacje na linii producent – użytkownik pompy. EDUR zapewnia nie tylko indywidualne podejście przy doborze pomp pod wskazane aplikacje, zapewnia również pełna wsparcie techniczne i serwisowe. Oferta obejmuje kilka głównych szeregotypów pomp o różnym przeznaczeniu i konstrukcji, co pozwala na optymalne rozwiązanie w wymagających aplikacjach przemysłowych.

Pompy Industry-Block (NUB)

Pompy Edur NUB

Strony