/ autor: ekopomp / 01.08.2019

DG PED – automatyczna stacja pompowa z falownikiem

DG-PED Pedrollo to automatyczny zestaw ciśnieniowy z falownikiem — najnowsza propozycja od marki Pedrollo. Zestaw składa się z pompy samossącej, zbiornika ciśnieniowego o dużej pojemności, czujnika prędkości przepływu i zaworu zwrotnego. Cicha praca, kompaktowe wymiary, dźwiękochłonna obudowa z technopolimeru, łatwa obsługa to cechy, które docenią użytkownicy w instalacjach domowych. Stację pompową DG-PED zaprojektowano z myślą o instalacjach w warunkach domowych, domkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, wspólnotach mieszkaniowych.

Stacja pompowa Pedrollo DG PED

Centralą stacji DG PED jest zaawansowany technologicznie, elektroniczny falownik. Kontroluje on hydrauliczne i elektryczne parametry pracy pompy, reguluje pracę pompy w zależności od warunków i potrzeb. Zapewnia to większą sprawność energetyczną i chroni przed awarią pompy. Dodatkowe rozszerzenie w postaci karty rozszerzeń, umożliwia równoległą pracę z innymi falownikami. Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia idealne dostosowanie ciśnienia w systemie.

Zakres stacji DG-PED waha się od pojedynczej pompy o mocy 1,0 kW do grupy z dwiema pompami o łącznej mocy 3,0 KW, dla wydajności 200 litrów/min i ciśnieniu w zakresie 1.5-5.5 bara.