Pompy ABS do ścieków

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer Piranha PE

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer Piranha S

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer AS 0530 – 0841

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer IP 900

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer XFP PE1-PE3

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer XFP PE4

ABS Sulzer to niekwestionowany producent pomp zatapialnych przeznaczonych do pracy z wodą zanieczyszczoną i ściekami. Pompy ABS do ścieków wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi. Zastosowanie wirników wysokiej jakości, systemów tnących z nożami ze stali hartowanej, silników elektrycznych o sprawności klasy Premium sprawiają, że pompy ABS do ścieków zapewnia maksymalną efektywność i niezawodność w procesie odprowadzania ścieków.

Oferta pomp ABS do ścieków obejmuje m.in. serie:

Piranha – pompa ABS do ścieków

Flagowym produktem wśród pomp ABS do ścieków jest seria pomp ABS Piranha wyposażonych w unikatowy system tnący, dzięki któremu praca pompy odbywa się bez zakłóceń, nawet w przypadku, gdy pompowane ścieki zawierają większe zanieczyszczenia, z którymi inne pompy do ścieków nie będą w stanie sobie poradzić, tj. jak chusteczki czy woreczki. Pompy z tej serii nadają się do przepompowywania fekaliów, mocno zanieczyszczonych ścieków sanitarnych, ścieków przemysłowych, bytowych

Pompy ABS do ścieków lekko i mocno zanieczyszczonych

Gamę pomp ABS do ścieków możemy podzielić na dwie główne kategorie z uwagi stopień zanieczyszczenia pompowanego medium, tj. pompy ABS do ścieków lekko zanieczyszczonych (zawierających niewielką ilość ciał stałych) oraz pompy ABS do ścieków mocno zanieczyszczonych (np. elementy stałe i materiały włókniste, ścieki z osadem, ścieki rolnicze).

Pompy ABS do ścieków agresywnych

Do ścieków agresywnych chemicznie dedykowane są pompy ASB Sulzer IP 900 w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 316. Seria pomp do ścieków ABS Sulzer IP 900 wyposażona jest wirnik typu Vortex, uszczelki z Vitonu i uszczelnienie mechaniczne z węglika krzemu. Takie wykonanie elementów konstrukcyjnych umożliwia bezawaryjne pompowanie ścieków z gazami, ścieków z elementami włóknistymi oraz substancjami ściernymi.

Pompy ABS do ścieków współczesnych

Producent ABS Sulzer zaprojektował również całą gamę pomp zatapialnych XFP dedykowanych do przepompowywania tzw. ścieków współczesnych. Ścieki współczesne często zawierają różnorodne materiały włókniste, np. chusteczki, papierowe ręczniki czy inne produkty sanitarne. Pompy ABS do ścieków XFP zostały zaprojektowane z myślą efektywnym przepompowywaniu tego rodzaju zanieczyszczeń bez ryzyka zatykania (dzięki wirnikom Contra Block).

Pompy ABS do ścieków – obszary zastosowań

Zastosowanie pomp ABS do ścieków jest bardzo różnorodne. Są to urządzenia, które znajdują zastosowanie niemal w każdej dziedzinie. Producent ABS Sulzer oferuje pompy zatapialne zarówno do użytku domowego, małych gospodarstw domowych, jak i modele przeznaczone do zastosowań przemysłowych, w zakładach rzemieślniczych, rolnictwie, zakładach komunalnych czy oczyszczalniach ścieków i wielu innych.

Elastyczność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Pompy ABS do ścieków dostępne są w różnych wariantach zasilania, w różnych rozmiarach i wykonaniach materiałowych. Zatapialne pompy ABS do ścieków w wersji jednofazowej mogą być wyposażone w wyłącznik pływakowy. Modele przeznaczone są do instalacji przenośnej, wolnostojącej lub na stopie sprzęgającej. Stopy sprzęgające są dostępne jako dodatkowe wyposażenie, dopasowywane do konkretnego modelu pompy ABS Sulzer. Wszystkie pompy ABS do ścieków zgodne są z normą EN 12050-1 / EN 12050-2. Wybrane modele pomp ABS Sulzer dostępne są w wersji przeciwwybuchowej zgodnej z międzynarodowymi standardami.

Jako dystrybutor produktów ABS Sulzer oferujemy wsparcie w doborze odpowiedniej pompy ABS do ścieków oraz dostęp do pełnej gamy części zamiennych i akcesoriów do pomp ABS Sulzer: wirników, noży tnących, śrub, pierścieni mocujących,przewodów zasilających, pływaków, stóp sprzęgających, prowadnic i innych.