Pompy do wody ściekowej

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer Piranha PE

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer Piranha S

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer AS 0530 – 0841

Pompy ABS do ścieków

ABS Sulzer IP 900

Pompy do ścieków

ABS Sulzer MF 154-804

Pompy do ścieków

ABS Sulzer MF 154HW

Pompy do ścieków

ABS Sulzer MF VO

Pompy do ścieków

ABS Sulzer Piranha 08-09

Pompy do ścieków

ABS Sulzer Robusta 200, 300

Pompy do wody ściekowej to kategoria pomp zatapialnych przeznaczonych do obsługi cieczy zanieczyszczonych. Pompy do odprowadzania ścieków dostępne są w kilku różnych opcjach. Mogą to być standardowe pompy zatapialne, pompy z rozdrabniaczem czy pompy z młynkiem. Zastosowanie konkretnego modelu pompy do wody ściekowej zależy m.in. od warunków, w których pompa będzie pracować, specyfiki ścieków, ilości i stopnia ich zanieczyszczenia. Dostępność w wersjach jedno- i trójfazowych, na różne napięcia oraz w różnym zakresie mocy umożliwia dopasowanie urządzeń do konkretnych potrzeb użytkowników i warunków instalacyjnych.

Co rozumiemy pod pojęciem woda ściekowa?

Woda ściekowa powstaje w wyniku różnych procesów zarówno w gospodarstwach domowych, komunalnych, jak i przemysłowych. Może to być woda szara, bez zanieczyszczeń, woda z pralek, zlewów i zmywarek, woda brudna zawierająca mniejsze lub większe zanieczyszczenia, także ciała stałe, włókniste, zawiesiny. Woda ściekowa pochodzić będzie np. z domów, gospodarstw domowych i rolniczych, zakładów przemysłowych czy oczyszczalni ścieków.

Zastosowanie pompy do wody ściekowej

Pompy do wody ściekowej są powszechnie stosowane w oczyszczalniach ścieków oraz w miejskich systemach kanalizacyjnych. Ich zdolność do radzenia sobie z różnymi poziomami stałych substancji i zanieczyszczeń czyni je niezawodnymi w utrzymaniu płynności przepływu ścieków przez system. Pompy do odprowadzania ścieków doskonale sprawdzają się również w aplikacjach przemysłowych, gdzie wody ściekowe mogą być bardzo zróżnicowane pod względem składu. Kolejnym obszarem zastosowań pomp do ścieków są budynki mieszkaniowe i komercyjne, a także place budowy i instalacje tymczasowe.

Zalety konstrukcyjne pomp do odprowadzania ścieków

Jak już wspominaliśmy, pompy do odprowadzania ścieków to urządzenia o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu. Producenci zatapialnych pomp do ścieków kładą nacisk na wysoką jakość wykonania oraz wykorzystują materiały odporne na korozję (np. stal nierdzewna AISI304, stal AISI316, żeliwo sferoidalne). Pompy do wody ściekowej projektowane są z myślą o minimalizacji ryzyka zatkania i uszkodzenia. W tym celu mogą być stosowane filtry, siatki, systemy rozdrabniające czy wirniki o specjalnej konstrukcji. Wybrane modele pomp do odprowadzania ścieków mogą być wyposażone w zewnętrzne systemy monitorowania i automatyzacji pracy, które pomagają w szybkiej reakcji na zmiany warunków pracy, a także umożliwiają zdalne sterowanie.

Dobór pompy do wody ściekowej

Odpowiednio dobrane pompy do odprowadzania ścieków powinny charakteryzować się wysoką wydajnością, wykonaniem z trwałych materiałów odpornych na zużycie oraz możliwością pracy w warunkach, gdzie występują ciała stałe lub substancje chemiczne. Jeśli zastanawiasz się, który model pompy do ścieków wybrać, skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji technicznej. Doświadczeni specjaliści firmy Ekopomp odpowiedzą na wszelkie pytania, przedstawią szczegółową ofertę oraz pomogą w doborze odpowiedniego modelu pompy do wody ściekowej.