Pompy odśrodkowe z napędem magnetycznym

Pompy magnetyczne

Argal TMA

Pompy chemoodporne

Debem DM

Pompy chemoodporne

Debem KM 70

Pompy magnetyczne

FLUIMAC COMPASS

Pompy do solanki

FTI DB 5.5

Pompy do solanki

FTI DB10

Pompy do solanki

FTI DB11

Pompy do solanki

FTI DB15

Pompy do solanki

FTI DB22

Pompa odśrodkowa z napędem magnetycznym, występująca również pod nazwą pompa magnetyczna, pompa ze sprzęgłem magnetycznym, to odpowiedź producentów pomp przemysłowych dla wymagających aplikacji związanych z pompowaniem cieczy agresywnych, chemikaliów, kwasów czy zasad, m.in. w przemyśle chemicznym, naftowym i gazowym, a także farmaceutycznym.

Zastosowanie pomp odśrodkowych z napędem magnetycznym

Pompy magnetyczne są szczególnie zalecane w instalacjach przemysłowych – wszędzie tam, gdzie wymagane są wysokiej jakości, wytrzymałe i odporne na korozję i działanie substancji żrących urządzenia. Jedną z głównych zalet pomp odśrodkowych z napędem magnetycznym jest możliwość konfiguracji wykonania materiałowego pomp. Pompy te mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, co pozwala na ich dopasowanie niemal do każdego rodzaju medium. Nadają się do obsługi płynów gęstych i lepkich, cieczy korozyjnych, cieczy agresywnych i żrących, chemikaliów, pompowania detergentów, wybielaczy, roztworów fotograficznych.

Pompy odśrodkowe z napędem magnetycznym – zalety konstrukcyjne

Cechą wyróżniającą pompy odśrodkowe z napędem magnetycznym jest konstrukcja z dwoma magnesami  – zewnętrznym na wale pompy i wewnętrznym połączonym z wirnikiem. Pompy z napędem magnetycznym nie posiadają bezpośredniego mechanicznego połączenia między wirnikiem a napędem. Taka konstrukcja eliminuje konieczność zastosowania uszczelnienia mechanicznego, będącego, w większości przypadków, potencjalnym źródłem przecieków w pompie.

Bezuszczelnieniowa konstrukcja (brak uszczelnienia wału) pomp odśrodkowych z napędem magnetycznym sprawia, że mogę one być wykorzystywane również do pompowania toksycznych i szkodliwych dla człowieka substancji, bez ryzyka przecieków, a także cieczy łatwopalnych i wybuchowych, spełniając wszelkie wymagania branżowe i środowiskowe (pompy z atestem ATEX). Ze względu na prostą, zwartą budowę i małą liczbę elementów konstrukcyjnych, pompy odśrodkowe z napędem magnetycznym to częsty wybór wśród naszych Klientów, są łatwe w obsłudze, a ich konserwacja nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pompy odśrodkowe z napędem magnetycznym a praca „na sucho”

Większość dostępnych na rynku pomp odśrodkowych z napędem magnetycznym nie jest przystosowana do pracy na sucho, gdyż ciecz pełni funkcję chłodzenia elementów pompy. W Ekopomp znaleźliśmy rozwiązanie – magnetycznym pompy FTI oraz pompy Tecnium serii BKM – sprawdzone, wydajne urządzenia, które mogą pracować bez medium przez nawet kilka godzin, bez ryzyka przegrzania pomp oraz awarii.

Wybierz pompę z napędem magnetycznym

W Ekopomp dostarczamy również pompy odśrodkowe z napędem magnetycznym producentów DEBEM, ARGAL, Fluimac, LaFonte, Plastomec wykonaniu z tworzywa oraz wykonaniu metalowym. Odpowiedni model/wykonanie pomp dobierany jest na podstawie dokładnego opisu przez użytkownika rodzaju oraz charakterystyki pompowanego medium, oczekiwanych parametrów, miejsca i sposobu instalacji.

W celu otrzymania szczegółowych informacji na temat dostępnych modeli pomp odśrodkowych z napędem magnetycznym zapraszamy do składania zapytań ofertowych drogą mailową biuro@ekopomp.pl lub kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami z Działu Technicznego (+48 71 353 81 96).