/ autor: ekopomp / 24.06.2019

Pompy normowe w przemyśle

Termin pompy normowe odnosi się do wszystkich pomp odśrodkowych wykonanych według przepisów zawartych w normie EN733-DIN24255. Innymi słowy są to urządzenia znormalizowane, które spełniają wytyczne zawarte w wyżej opisanym dokumencie. W praktyce oznacza to, że każda pompa w tym standardzie, o tej samej budowie i wielkości hydraulicznej będzie posiadała te same wymiary korpusu hydraulicznego (średnica przyłączy, rozstaw, umiejscowienie). Standaryzacja pozwala na wymianę pomp bez obaw i bez konieczności zmian w instalacji np. w momencie, gdy w instalacji podmieniana jest pompa na pompę innego producenta niż obecnie pracująca.

Wykonanie pomp normowych

Pompy normowe mogą być wykonane w typie monoblok – gdzie silnik i korpus pompy stanowią integralną całość. Mogą być również wykonane na płycie fundamentowej, gdzie silnik i korpus hydrauliczny jest połączony poprzez sprzęgło. Pompy normowe mogą być również urządzeniami o konstrukcji typu in-line, które montowane są bezpośrednio na rurociągu.

Przykładowe pompy in-line z oferty EKOPOMP

Pompy normowe dostępne są w asortymencie większości czołowych producentów specjalizujących się w produkcji pomp przemysłowych. Nasza firma oferuje pompy normowe produkcji marek takich jak: Lowara, Calpeda, EDUR, Ebara, KSB, Speroni, Grundfos, Wilo, Leszczyńska Fabryka Pomp. W celu otrzymania oferty dotyczącej pomp normowych prosimy o kontakt z naszym działem doradców technicznych.
Pompa in-line KSB Etaline
Pompa in-line Grundfos TP/TPE
Pompa in-line DAB Alp
Pompa in-line Lowara LNTE
Pompa in-line EDUR LUB
Pompa in-line KSB Etaline Z