/ autor: ekopomp / 07.06.2019

Pedrollo CP-ST pompy odśrodkowe ze stali AISI 304 i 316L

W ramach jednowirnikowych pomp odśrodkowych serii CP, projektanci Pedrollo wprowadzili pompy CP-ST. Urządzenia te wykonane ze stali nierdzewnej, zapewniają wydajność do 160 l/min, podnoszenie do 41 m. W pompach zastosowano wydajne silniki o mocy od 0,25 do 1,1 kW.

Pedrollo CP-ST – bezpieczeństwo i higiena

Seria CP-ST obejmuje dwie pompy – Pedrollo CP-ST oraz Pedrollo CP-ST6. W modelu CP-ST4 korpus i wirnik wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304. W modelu CP-ST6 wszystkie elementy mające kontakt z pompowanym medium wykonano ze stali nierdzewnej AISI 316L. Takie wykonanie materiałowe zapewnia całkowitą higienę i maksymalną odporność na korozję.

Nie tylko dla przemysłu

Dzięki swoim funkcjom adaptacyjnym, pompy odśrodkowe rodziny CP rekomendowane są zarówno dla sektora prywatnego, jak i branży przemysłowej i rolniczej. Stosowane do pompowania wody zimnej, wody lodowej, a także cieczy, które nie są agresywne względem materiałów, z których wykonana jest pompa – ani chemicznie, ani mechaniczne. Dodatkowo pompy CP-ST rekomendujemy również do zastosowań przy systemach uzdatniania wody, systemach myjących, chłodniach kominkowych i domowych, systemach podnoszenia ciśnienia.

W sektorze przemysłowym pompy Pedrollo CP-ST6 szczególnie zalecane są do pompowania cieczy czystych, agresywnych np. w przemysłowych systemach myjących zbiorniki, przy obróbce metali, transporcie chemicznie agresywnej wody demineralizowanej.

Pompy CP-ST, podobnie jak cała grupa Pedrollo CP, to urządzenia, które warto wziąć pod uwagę, poszukując optymalnych rozwiązań. Jako specjaliści w branży, a także dystrybutor produktów Pedrollo, zapewniamy kompleksową pomoc i doradztwo techniczne w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia.