/ autor: ekopomp / 18.01.2021

Pompy chłodziwa Stairs SPC z zanurzalną hydrauliką

Gama pomp do chłodziwa z zanurzalną hydrauliką — Stairs SPC, to prosta i niezawodna konstrukcja dedykowana dla prostych układów chłodzenia maszyn obróbczych, oraz niskociśnieniowych układów filtracji chłodziwa.

Typoszereg pomp chłodziwa SPC

Pompy SPC dostępne są w trzech wariantach wielkościowych. Pozwala to na uzyskanie wydajności nominalnej w zakresie od 2 do 8 m3/h oraz ciśnienia nominalnego w zakresie od 4 do 8 m H2O. Korpus pomp oraz komora wirnika wykonane są żeliwa. Stairs SPC dostępne są w dwóch wariantach wymiarowych korpusu (długość zanurzenia): 180 mm oraz 250 mm. Wirnik SPC wykonany jest z tworzywa sztucznego (NYLON) o wysokiej odporności na ścieranie, zamontowany na przedłużonym wale silnika, wykonanym ze stali nierdzewnej. Producent oferuje pompy z napędem jedno i trójfazowym, w klasie izolacji F, IP54, 50 Hz o prędkości obrotowej 2900 obr/min. Na zamówienie, producent dostarcza także pompy skonfigurowane z silnikiem o częstotliwości 60 Hz. Dopuszczalna maksymalna temperatura otoczenia pracy pomp wynosi +40 °C.

Zastosowanie Stairs SPC

Pompy Stairs SPC nadają się do pompowania wszelkiego rodzaju chłodziw, emulsji olejowych, lekkich olejów, także płynów nieagresywnych o maksymalnej temperaturze +90 °C, oraz lepkości w zakresie 1-32 cSt. Jak już zostało wspomniane, pompy SPC dedykowane są przede wszystkim do niskociśnieniowych układów chłodzenia maszyn do obróbki, stosowanych w procesach frezowania, wiercenia, cięcia, szlifowania.

Prosta konstrukcja, wysoka jakość materiałów i dobrej jakości silnik elektryczny sprawia, że pompy Stairs SPC to sprawna i bezawaryjna praca. W celu doboru technicznego pomp Stairs SPC zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Na stanie magazynowym posiadamy modele SPC 8-18SPC 8-25. Pozostałe modele dostępna na zamówienie.